Reklama
 
← Powrót

HAFTOWANE TORBY ETNICZNE HMONG

21/09/2011 10:51

Ludność MIAO i wywodząca się z niej podgrupa etniczna Hmong słynie z niezwykłych umiejętności w dziedzinie tkactwa i haftu.

No27_passion_of_life_4_article
 
 

Torby etniczne Hmong, inspirowane są tradycyjnymi wyrobami społeczności Miao.
Ich wygląd to połączenie bajecznie kolorowych i eleganckich haftów z nowoczesnym designem.
Bogaty wybór wzorów sprawia, że każda kobieta bez względu na rozmiar, wiek czy kolor włosów znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie.

Wszystkie torby mają charakterystyczny etniczny sznyt. Są wykonane z dbałością o detal, jednocześnie spełniając wymogi współczesnej mody.
Odznaczają się wysoką jakością wykończenia. W torbach są wewnętrzne kieszonki przeznaczone na telefon i dokumenty. Mogą być ciekawą alternatywą opakowania na komputer.
Torby znakomicie sprawdzają się zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, na przyjęciach, ale również na spacerze z dzieckiem.

Właścicielka firmy Organic by Nature ‐ Hanna Bartosik, tak o nich opowiada:
“Gdy po raz pierwszy zobaczyłam te torby to od razu się w nich zakochałam. Uwielbiam unikatowe i oryginalne rzeczy. Pomyślałam, że wyjątkowo do mnie pasują. Są duże, kolorowe i przykuwają uwagę.
To taki dodatek, na który może pozwolić sobie każda kobieta bez względu na rozmiar, wiek czy kolor włosów.
Często zdarzało mi się, że ktoś pytał, gdzie kupiłam swoją torbę. To zainspirowało mnie do sprowadzenia ich do Polski. Ręcznie haftowane etniczne torby Hmong to wyjątkowe torby, dla wyjątkowych osób.
Dla tych, które lubią być niepowtarzalne”.

MIAO jest najstarszą historycznie i najliczniejszą grupą etniczną w Chinach. Liczy ona około 8,5 mln ludzi.
Największy odłam ludu Miao to grupa etniczna Hmong (3 mln ludzi). Ludność ta zamieszkuje prowincję Guizhou położoną w południowych Chinach. Ich historia sięga ponad 4.000 lat.

Ludność MIAO i wywodząca się z niej podgrupa etniczna Hmong słynie z niezwykłych umiejętności w dziedzinie tkactwa i haftu.
Język MIAO istnieje dopiero od 1956 roku. Wszelkie opowieści, wierzenia i zwyczaje jeszcze do niedawna były przekazywane z pokolenia na pokolenie w wersji mówionej oraz w postaci haftów, pieśni i tańca.

Dziewczynki w wioskach prowincji Guizhou, już od wczesnego dzieciństwa uczą się haftu od swych babć, matek i starszych sióstr. Wykonanie kompletnego narodowego stroju MIAO zajmuje jednej kobiecie od roku do 2 lat mozolnej pracy.
W strojach MIAO na szczególną uwagę zasługują srebrne nakrycia kobiecych głów. Najpiękniejsze egzemplarze mogą ważyć nawet do 10kg.
No27_passion_of_life_4_thumbnail2
0110c08e_thumbnail2
Hmong11a_thumbnail2
Hmong11b_thumbnail2
Hmong11c_thumbnail2
Hmong11d_thumbnail2
Homng11g_thumbnail2
No6_inspirational_new_year_1_thumbnail2
No15_forever_dreaming_vintage_2_thumbnail2
No28_flower_and_bird_1_thumbnail2

 

Drogi Użytkowniku Portalu PodrozeLiterackie.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których PodrozeLiterackie.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.

Komentarze dla tego artykułu zostały zamknięte← Powrót